Koncerty

05. 10. 2021, 19.00 sál Novoměstské radnice v Praze

O lásce a smrti - absolventský koncert Anny Svobodové
P. Eben, V. Novák, L. Marenzio


KONCERT ODLOŽEN KVŮLI COVID
07.10.2020, 19.30 kostel sv. Petra na Poříčí v Praze

Plorate 
G. Carissimi - Historia di Jepthe
G. Carissimi - Missa l´homme arme
Rolland Lassus - Lagrime di San Pietro

Rané římské oratorio z dob, kdy hudba ještě nebyla líbezná a galantní, nábrž nesmlouvavě přísná a pravdivá. A také nekonečně bolestná, jako v geniálním závěrečném sboru. Dále pak Carrisimiho podivuhodná trojsborová mše a výběr z labutí písně Orlanda di Lassa. V provedení souboru Madrigalion pod vedením Čeňka Svobody. V 19 hodin si můžete vyslechnout úvodní slovo ke koncertu. 

11.06.2020, 19.30 Brandýská synagoga 
(Na Potoce 140/8, Brandýs nad Labem)

Monteverdiho Sestina - Soubor Madrigalion vystoupí společně s Českým smyčcovým duem na koncertě, který připomene odkaz astronoma A.Bečváře. V první polovině koncertu zazní díla G.F. Haendla, J. Fliera a Bohuslava Martinů, druhou polovinu pak zaplní madrigaly Claudia Monteverdiho, zejména pozoruhodný šestidílný cyklus z jeho šesté knihy (1613), nazvaný Sestina, neboli Pláč nešťastného milence u hrobu jeho milované. Přijďte si připomenout, jak zní krásná hudba naživo. Těšíme se na vás. 

21.10.2019, Kostel sv. Petra Na Poříčí, Praha

4 kapitoly evopské vokální polyfonie

28.10.2019, Galerie Lázně, Liberec
31.10.2019, Kirche zum Hl. Kreuz, Zittau, Německo 

Vesperae concertante - Na konci 16. století představovala Benátská republika nejvýznamnější obchodní velmoc středomoří. Město na laguně, zahlcené množstvím směnárníků a polyfonií jazyků, zboží a vůní z celého světa, muselo současníkům připadat jako zázrak. A uprostřed tohoto zázraku jako klenot fascinoval pozoruhodný chrám svatého Marka, ve kterém se snoubilo to nejlepší z jihu, východu i západu tehdejšího známého světa. Uvnitř chrámu se provozovala tak poutavá hudba, že se pro celé generace posluchačů stala dalším důvodem, proč navštívit město kolem kanálu Grande. Říkalo se jí benátské concerto, umělecký souboj sborů a instrumentálních ansámblů, které byly rozmístěny různě v prostoru chrámu. Udivení posluchači se ocitli uprostřed hudebního vlnobití, které – ještě umocněné oživlou akustikou chrámu – je hrozilo pohltit. Vícesborový styl fascinoval umělce napříč Evropou. Mezi nimi i římského Španěla Tomáse Luise de Victoria nebo žitavského Čechoněmce Andrease Hammerschmidta. Od roku 1613 v chrámu navíc panoval hudební král celé epochy, Claudio Monteverdi. Jeho skladby psané pro Benátky patří mezi největší skvosty duchovní hudby vůbec. Jeho benátský nástupce Francesco Cavalli pak svými nešporami tuto velkou epochu pomalu uzavírá. Naše Vesperae concertante jsou kompilátem velkých a zajímavých děl, která vznikla v souvislosti s benátským stylem. Velké nešporové žalmy jsou odděleny sólovými skladbami z Písně písní a mariánskými antifonami. Na závěr pak zazní vznešené Magnificat. 

29.09.2019, Kostel sv. Václava, areál PN Bohnice, Praha

Svatováclavský koncert